Nieruchomości Architektura Budownictwo

TwojePodworko.pl
mapa strony strona główna

Nasze pierwsze mieszkanie
mieszkanie : wynajem mieszkania

W życiu każdego człowieka nadchodzi moment, w których trzeba kupić sobie pierwsze własne mieszkanie. Czasami tym momentem jest osiągnięcie pełnoletności, czasami robimy to po dwudziestce, czasami po trzydziestce, a w niektórych przypadkach nawet czterdziestce. Jednak opuszczenie rodzinnego domu to coś, co nie ominie nikogo. Ale jakie powinno być pierwsze mieszkanie? Jak powinniśmy się do tego zabrać?

Zazwyczaj, kiedy podejmujemy decyzję o wyprowadzce szukamy mieszkanie możliwie jak najtańszego. W końcu w wieku dwudziestu kilku lat (średnio w tym wieku zaczynamy żyć samodzielnie) nie mamy jeszcze tyle pieniędzy żeby pozwolić sobie kupić wymarzone mieszkanie. mieszkanieMało kto w ogóle myśli o kupnie, młodzi ludzi zazwyczaj stawiają na wynajem. I jest to bardzo dobra decyzja. Kiedy opuszczamy dom, w którym się wychowaliśmy i po dwudziestu latach chcemy zmienić miejsce zamieszkania, mało prawdopodobne, że w nowym mieszkaniu będziemy czuć się dobrze. Mieszkanie to nie jest bluzka za pięćdziesiąt złotych, którą możemy zwrócić kiedy uznamy, że jednak nam się nie podoba, ale poważna inwestycja warta kilkaset tysięcy złotych. Co jeśli zainwestujemy w mieszkanie cały swoje oszczędności, a po tygodniu okaże się, że coś jest w nim nie tak? Może będziemy mieli nieznośnych sąsiadów, głośna ulice za oknem lub coś o czym nawet nie jesteśmy w stanie pomyśleć. Sprzedaż mieszkania to nie jest prosta sprawa, zazwyczaj się na tym traci.

Czas opuszczenia domu rodzinnego i odcięcie się od rodziców to często bardzo wyczekiwany moment, jednak trzeba zachować rozwagę. Mieszkanie to bardzo poważny zakup, więc zanim się na niego zdecydujemy powinniśmy zrobić pewnego rodzaju próbę i wynająć je.

Najbrzydszy budynek w Polsce
Architektura sztuką?
Unia zmienia
prawo dotyczące
kredytów konsumenckich
Top 10
najbrzydszych budynków
w Polsce
Top 10
najładniejszych budowli
w Polsce
Czy warto
inwestować w
nieruchomości
w Szczecinie?
Copyright 2008. All rights reserved.