Nieruchomości Architektura Budownictwo

TwojePodworko.pl
mapa strony strona główna

Aranżacja wnętrz
aranżacja wnętrz : projekt kolorystyki : architekt

Aranżacja wnętrz Każdy z nas marzy o pięknym, przytulnym domu, w którym może znaleźć spokój, ukoić naszą duszę. Słowo "dom" powinno nam się kojarzyć z ciepłem, a na myśl przywodzić najpiękniejsze chwile w życiu, bo gdzie indziej je przeżywamy jak nie w domu. Jeżeli chcemy aby nasz dom był wspaniale urządzony i dopasowany do naszych potrzeb warto zlecić projekt specjalnej firmie, która zajmie się aranżacją wnętrz.

Na polskim rynku pojawia się coraz więcej firm tego typu, które zaprojektują oraz zajmą się dekoracją naszego domu. Jak działają takie firmy i co mogą nam zaoferować? Jeśli poszukujemy zespołu, który zajmie się aranżacją naszych wnętrz warto doradzić się kogoś, kto już miał z tym do czynienia na przykład zapytać znajomych, jeśli nie mamy takich, no cóż pozostaje nam tylko przeszukanie stron internetowych. Jeśli już się zdecydujemy i spotykamy się z przedstawicielem firmy, bądź bezpośrednio z projektantem (osobą, która będzie wszystko koordynować), będzie on się starał poznać "nasz styl", aby dopasować projekt do nas samych, ustalić kolorystykę, materiały jakie lubimy; jeśli mamy już jakąś koncepcję na nasze wystrój naszych wnętrz, to powinno się ją przedstawić. Uwaga, na pierwszym spotkaniu mówcie wszystko, przede wszystkim czego się spodziewacie, jak się na dane rzeczy czy projekty zapatrujecie oraz czego sobie nie życzycie, nie zapominajcie, że to jest WASZ dom i WY macie się w nim czuć dobrze. Na następnym spotkaniu oglądamy wstępną koncepcję projektu bądź wizualizację jaką przedstawiła nam firma i podpisujemy umowę. Na kolejnych spotkaniach projektant przedstawia nam układ funkcjonalny, pewne rozwiązania przestrzenne, a także dobór materiałów. Może to być przedstawione w postaci wizualizacji, bądź próbek materiałów. Projektant powinien być cierpliwy i ze spokojem znieść nasze pomysły. Kiedy projekt jest już gotowy, możemy uiścić honorarium i sami zabrać się za wdrażanie tego projektu w życie, jednak o wiele łatwiej jest gdy projektant będzie nadzorował całość i osobiście odwiedzi z nami sklepy w celu wyboru dalszych materiałów lub mebli co się wiąże oczywiście z większymi kosztami.

Aranżacja wnętrzaPewnie większość z Państwa zastanawia się ile to wszystko kosztuje. Aranżacja wnętrz, mimo że coraz bardziej popularna nie jest na każdą kieszeń, a przede wszystkim nie na kieszeń przeciętnego Polaka. Cena podstawowego projektu kolorystyki ścian itd. Zaczyna się od 75 zł/m2, jeśli chcemy aby projektant nadzorował wykonanie projektu jest to ok. 70% wartości zlecenia(może się wahać w zależności od firmy i miasta), jeśli chcemy aby architekt wybierał razem z nami materiały czy meble to jego jedna godzina będzie nas kosztowała 100zł.

Jak wynika z powyższego kosztorysu sam projekt aranżacji wnętrz może wynieść dość dużo, doliczywszy do tego fachowców materiały, meble i inne niezbędne rzeczy to wychodzi nam dość duża suma, więc nic dziwnego, że jak na razie istnieje niezbyt wielka grupa Polaków, która może sobie pozwolić na to. Możemy być jednak pewni, że aranżacja wnętrz będzie miała coraz liczniejszą grupę zwolenników, bo przecież któż w tym zabieganym świecie ma jeszcze czas aby biegać i tracić samemu nerwy przy dekorowaniu domu?
Daniel Libeskind
Moda na zakup
nieruchomości w
Hiszpanii i Bułgarii
Unia zmienia
prawo dotyczące
kredytów konsumenckich
Top 10
najbrzydszych budynków
w Polsce
Top 10
najładniejszych budowli
w Polsce
Czy warto
inwestować w
nieruchomości
w Szczecinie?
Copyright 2008. All rights reserved.