Nieruchomości Architektura Budownictwo

TwojePodworko.pl
mapa strony strona główna

"Osiem razy O" - pokonaj stres
stres : walka ze stresem

Tempo życia wzrasta w zastraszający sposób. Już od małego dzieci uczestniczą w ostrej rywalizacji o oceny, pochwały i ilość zajęć dodatkowych, które zapewnią im sukces w przyszłości. W tym samym czasie ich rodzicie miotają się pomiędzy pracą, domem i często kolejnymi studiami, które przecież „trzeba” mieć.

Dzieci dorastają i rozpoczyna się następne błędne koło - wszystko to w oparach wszechobecnego stresu. Napięcia, z którym początkowo nasza psychika i organizm sobie radzą bez problem, z czasem zaczynają destrukcyjnie na nie oddziaływać.

Stres się kumuluje. Ból głowy, problemy z układem pokarmowym, sztywny kark, bezsenność – to tylko najpowszechniejsze objawy. Są i znacznie poważniejsze - zawały serca, silne depresje, alkoholizm….. lista jest długa.

Mimo, że często uświadamiamy sobie problem, nie wiemy co z nim zrobić; nie mamy czasu lub środków na drogie kursy relaksacyjne, czy warsztaty. Brak nam wiedzy jak odreagować problemy, frustracje i lęki tak, aby nie wpływały tak negatywnie na nasze ciało i stosunek do życia.


Jak okiełznać stres?

W tej sytuacji warto zastanowić się nad zakupem multimedialnego programu treningowego "8 razy O czyli zarządzanie energią życiowa w stresie". To doskonale rozwiązanie dla osób, które w sposób rzetelny i łatwo dostępny, chcą nauczyć się jak radzić sobie ze stresem na różnych płaszczyznach życia.

positive lifeZałożenia tego szkolenia on-line zostały opracowane przez znanego terapeutę Wojciecha Eichelbergera, który z powodzeniem stosuje je również w trakcie warsztatów stacjonarnych. W jego ramach, uczestnik ma możliwość określenia natężenia stresu z jakim się zmaga oraz nauczenia się metod radzenia sobie z nim. Wszystko to w ramach 8 etapów, które zakładają m.in. trening uwagi, techniki koncentracji umysłu, oddychania w stresie, odreagowywania napięcia oraz trening relaksacji i zdrowego odżywiania.

Szkolenie umożliwia zdobycie wiedzy z zakresu m.in. ograniczania ryzyka chorób wynikających z przeciążenia stresem, radzenia sobie w trudnych sytuacjach, przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu. Pozwala również nauczyć się metod mających na celu regenerację sił i efektywne zarządzanie czasem.

Każdy trening podzielony jest na zestawy ćwiczeń skoncentrowanych na konkretnych aspektach wymagających poprawy. Towarzyszą im odpowiednie wykłady, stanowiące kompendium wiedzy w danej dziedzinie, ujęte w przystępnej i prostej formie. Ponieważ wszystko odbywa się przez Internet, to użytkownik wybiera czas, w którym przechodzi kolejne etapy nauki i ćwiczeń.

Stresu nie da się uniknąć, nie da się go wyeliminować – można jednak nauczyć się z nim radzić tak, aby nie stał się przyczyną chorób i nie zabrał nam radości życia.

Projekt przygotowywany jest przez firmę POSITIVE LIFE Sp z o.o., a współfinansowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 8.1. 

KUP PROGRAM

Daniel Libeskind
Architektura sztuką?
Unia zmienia
prawo dotyczące
kredytów konsumenckich
Top 10
najbrzydszych budynków
w Polsce
Top 10
najładniejszych budowli
w Polsce
Czy warto
inwestować w
nieruchomości
w Szczecinie?
Copyright 2008. All rights reserved.