Nieruchomości Architektura Budownictwo

TwojePodworko.pl
mapa strony strona główna

Zróżnicowane ceny mieszkań
mieszkania : ceny nieruchomości

Nie ulega wątpliwości, że bardzo często ceny mieszkań są dla nas decydującym czynnikiem w momencie, gdy wybieramy miejsce, w którym zamierzamy spędzić resztę naszego życia. Dlatego w tej chwili warto byłoby przejrzeć się tendencjom istniejącym na rynku nieruchomości po to, aby nie stać się niewolnikami ogromnych kredytów, które jak by nie patrzeć zdecydowanie ograniczają naszą wolność.

Myśląc logicznie można by założyć, że w czasie gdy jesteśmy świadkami postępującego niżu demograficznego, a jednoczesnie na rynku pojawia się coraz więcej firm budowlanych, ceny mieszkań powinny stawać się coraz niższe.mieszkania cenyNiestety, statystyki pokazuja, że jest wręcz przeciwnie. Wynika to z faktu, że obecnie coraz to więcej młodych ludzi wyjeżdża ze swoich rodzinnych małych miejscowości lub wsi po to, by wyjechać na studia do stolicy. Zaś w momencie gdy już się tam znajdą, nie wielu pragnie powrócić do dawnego życia. Z tego własnie powodu w miastach takich jak Gdańsk czy Warszawa mimo wyrastających coraz to nowych wieżowców, które zajmuja juz prawie każdy skrawek wolnej przestrzeni, domostw jest wciąż za mało. Z tego właśnie powodu ceny mieszkań tam stają się coraz to wyższe i wyższe. Wprawdzie odwrotną tendencję można zauważyć w mniejszych miejscowościach, jako że tam bloki pochodzące jeszcze z epoki komunizmu zwykle świeca pustkami. Jednak nie ma się co oszukiwać, nie ma powodu by twierdzić, że ludzie nagle zmienią upodobania i zaczną się osiedlać w takich właśnie miejscach.

Młodzi ludzie pragnący ułożyć sobie zycie w miastach, powinni być świadomi faktu, że ceny mieszkań tam nie należą do najniższych i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić w niedalekiej przyszłości. Jedyne co pozostaje nieco mniej zamożnym młodym małżeństwom to liczyć się z kredytem lub szukać alternatyw, takich jak na przykład szukanie szczęścia poza wielkimi aglomeracjami.

Daniel Libeskind
Moda na zakup
nieruchomości w
Hiszpanii i Bułgarii
Unia zmienia
prawo dotyczące
kredytów konsumenckich
Top 10
najbrzydszych budynków
w Polsce
Top 10
najładniejszych budowli
w Polsce
Ceny mieszkań
a ich stan
Copyright 2008. All rights reserved.