Nieruchomości Architektura Budownictwo

TwojePodworko.pl
mapa strony strona główna

Posiadać działkę
działka : kupno : ziemia

działka W dzisiejszych czasach własna działka to prawdziwy skarb. Mając wspomnianą działkę mamy możliwość zagospodarowania jej na niezliczoną ilość sposobów: począwszy od ogródka, a skończywszy na wielkiej firmie, bądź nawet fabryce. Być może nigdy nie zastanawiałeś się nad tym, jak wysoką wartość może mieć twój grunt. I nie chodzi tylko o wartość materialną, ale także o to, że na jednym z nich stoi twój dom, twój azyl, jedyne miejsce na Ziemi, gdzie spędzasz większą część swojego życia. Tak ważne miejsce, na początkowo pustym kawałku przestrzeni. Jednak aby zbudować wymarzony dom wcześniej należy wyszukać i nabyć odpowiednie miejsce. Zazwyczaj jest to pusty, nowo wytyczony teren, który prawdopodobnie powstał przez wycięcie lasu, osuszenie podmokłego terenu, czy wyburzenie stojących tam wcześniej budynków.

Jeśli mamy w planie kupno działki, przy jej wyborze powinniśmy się kierować wieloma aspektami. Oczywiście najważniejsze jest to, aby spełniała nasze wymogi pod względem lokalizacji, wielkości i stanu. Jednak równie ważne jest wcześniejsze ocenienie jej wartości rynkowej. Ponieważ działka to inwestycja. Nigdy nie wiemy, czy i kiedy będziemy zmuszeni się jej pozbyć, dlatego należy postarać się i wybrać teren, którego wartość rynkowa będzie miała szansę rosnąć. Dobrze jest zrobić bilans zysków i strat, dla przykładu: kupię działkę oddaloną od dogodnego dla mnie miejsca, ale za kilka bądź kilkanaście lat, będę mógł ją bardziej opłacalnie sprzedać. Wielu ludzi, którzy poznali tajniki działki jako inwestycji, uczynili z tego sposób na życie, ściślej, sposób na zarabianie ogromnych pieniędzy. Jeśli wie się, jaką działkę, gdzie i kiedy zakupić, i jak ją potem w odpowiednim momencie sprzedać, można być spokojnym o swoje dochody.

osiadać działkę Mimo wszystko kupno działki jest sprawą bardzo skomplikowaną. Nie wystarczą chęci jej posiadania i odpowiednia kwota. Jeszcze zanim staniemy się posiadaczami kawałka ziemi powinniśmy udać się do urzędu gminy aby zapoznać się z projektem tzw. planu zagospodarowania przestrzennego, przy okazji za jego pośrednictwem poznamy otoczenie wybranej przez nas działki oraz jego infrastrukturę techniczną. Następnie należy odwiedzić starostwo, a konkretnie wydział geodezji, ponieważ tam znajduje się ewidencja gruntów i budynków. Jest to konieczne aby poznać dokładne położenie działki, jej powierzchnię i klasy gruntu. Kolejne obowiązki świeżego nabywcy terenu to: starania o doprowadzenie wody i energii elektrycznej potocznie nazywane uzbrojeniem, wyrównanie i ogrodzenie. Niezbędne jest też zdobycie informacji np. na temat dostępności sklepów, urzędów i ośrodków. Posiadanie działki to także konieczność opłacania podatku co rok, co bywa w większych miastach poważnym obciążeniem finansowym.

Jak widzimy, zarówno wybór działki jak i jej utrzymanie nie jest tak łatwą sprawą, jak mogłoby się wydawać. Jednak bez własnego skrawka ziemi w dzisiejszych czasach trudno żyć. Przy coraz bardziej zatłoczonych miastach, ucieczka staje się marzeniem wielu osób. Nie ważne czy marzymy o własnym cichym domku, czy o weekendowej chwili spokoju poza miastem.
######### Daniel Libeskind
######### Moda na zakup
nieruchomości w
Hiszpanii i Bułgarii
######### Unia zmienia
prawo dotyczące
kredytów konsumenckich
######### Top 10
najbrzydszych budynków
w Polsce
######### Top 10
najładniejszych budowli
w Polsce
######### Czy warto
inwestować w
nieruchomości
w Szczecinie?
Copyright 2008. All rights reserved.