Nieruchomości Architektura Budownictwo

TwojePodworko.pl
mapa strony strona główna

Niestabilne ceny mieszkań
ceny nieruchomości : mieszkania

Ceny mieszkań tak naprawdę nigdy i nigdzie nie były stabilne. W każdym miejscu na ziemi i w każdym kraju był to fakt budzący kontrowersję, przyczyna stresu i bezsennych nocy u niezliczonej ilości młodych par, które starały się zaplanować własne życie.

Zapewne w tym momencie można by stwierdzić, że fakt iż ceny mieszkań zmieniają się praktycznie nonstop z pewnego punktu widzenia mógłby być uznany za dobry objaw. Chodzi tutaj mianowicie o to, że w chwili gdy nie ma innego wyjścia jak zapłacenie ogromnej ceny za lokum zawsze można poczekac w nadziei, że w przyszłości rzecz sie poprawi. niestabilne ceny mieszkańNiestety każdy kij ma dwa końce i zawsze istnieje ryzyko że zwlekając wyjdziemy na tym dużo gorzej. Taka sytuacja jest powodem stresu dla każdego, kto właśnie planuje wyprowadzenie się z domu i rozpoczęcie życia na własną rękę. Nie jest łatwo wtedy zachować zimną krew i udawać że codziennie nie obserwujemy z niepokojem zmieniających się tendencji na rynku nieruchomości. Jeśli chodzi o przyczynę, powód który sprawia, że praktycznie w każdym miejscu na ziemi ceny mieszkań zmieniają się niemalże z dnia na dzień, jest to bardzo ciężko stwierdzić. Niemniej jednak gospodarka, a co za tym idzie sytuacja ekonomiczna kraju są ze sobą ściśle powiązane. Gdy mamy kryzys, ceny mieszkań nagle wzrastają. Gdy mamy stabilizację, miejsca zamieszkania również da się zakupić po niższej cenie. Powiązanie to istnieje od zawsze, chociaż za budowę zwykle odpowiedzialne są firmy prywatne.

Również i w naszym kraju ceny mieszkań są bardzo niestabilne. Dlatego właśnie powinniśmy bardzo uważać gdy planujemy wprowadzenie się do nowego lokum. Bo może się to okazać ogromnym obciążeniem dla portfela oraz niepotrzebnym czynnikiem stresogennym.

Daniel Libeskind
Architektura sztuką?
Unia zmienia
prawo dotyczące
kredytów konsumenckich
Top 10
najbrzydszych budynków
w Polsce
Top 10
najładniejszych budowli
w Polsce
Czy warto
inwestować w
nieruchomości
w Szczecinie?
Copyright 2008. All rights reserved.