Nieruchomości Architektura Budownictwo

TwojePodworko.pl
mapa strony strona główna

Kupno mieszkania jak kupno samochodu
mieszkania : nieruchomości szczecin

upno mieszkania W czasach szybkiego wzrostu gospodarczego i otwarcia granic również rynek nieruchomości w Polsce rozwija się wyjątkowo szybko. W miarę wzrostu płac i spadku realnej stopy oprocentowania kredytów przybywa osób chcących zakupić własne mieszkania. Prócz tej grupy na rynku do czynienia mamy z potężną grupą zagranicznych inwestorów, dla których polskie w tym szczecińskie nieruchomości przy umacniającej się złotówce i wzroście cen są idealnym miejscem do ulokowania swoich aktywów.

Te czynniki sprawiają że ceny nieruchomości dość szybko rosną. Dla wielu jednak, przy uciążliwych sąsiadach lub nieznośnych współlokatorach staje się koniecznością zakup nowego mieszkania. Szczecin będąc jednym z większych miast Polski oferuje na swoich terenach nie jedno mieszkanie na sprzedaż. W tym wypadku jedynym problemem mogą być tylko fundusze. Przy braku własnych oszczędności możemy liczyć na kredyt mieszkaniowy zwany też hipotecznym. Niska inflacja i walka o klienta zmusiła banki do znacznego obniżenia oprocentowania zwłaszcza na pożyczki mieszkaniowe. To wszystko powoduje samonakręcanie się potężnej koniunktury. Wystarczy rzucić hasło "Nieruchomości Szczecin" a naszym oczom ukazuje się setki ofert w gazetach i tysiące w Internecie. Jednak jest wśród nas wielu ludzi, którzy nie mają czasu na poszukiwania. Tu z pomocą przychodzą agenci nieruchomości. Po wydaniu kilku dodatkowych złotych pozostaje nam już tylko problem określenia czego dokładnie chcemy. Cała resztą zajmie się agent, który wyszuka i przedstawi nam ofertę mieszkań dopasowanych do naszych potrzeb. Jednak i tu trzeba uważać, zakup mieszkania zwłaszcza w dużym mieście jakim jest Szczecin jest jak zakup samochodu. I w tym momencie nasuwa się oczywiste skojarzenie do osób sprzedających auta. W tym wypadku łatwo jest naciąć się i kupić zupełnie inne niż wymarzone mieszkanie lub zdrowo przepłacić.

Dlatego do tej jak i do każdej poważnej decyzji w dziedzinie wydania większej sumy pieniędzy należy dokładnie się zastanowić, czy aby na pewno nasza decyzja jest dobra i czy już za kilka miesięcy nie będziemy przeklinać samego siebie, o samej agencji nieruchomości nie wspominając.

Daniel Libeskind
Moda na zakup
nieruchomości w
Hiszpanii i Bułgarii
Unia zmienia
prawo dotyczące
kredytów konsumenckich
Top 10
najbrzydszych budynków
w Polsce
Top 10
najładniejszych budowli
w Polsce
Czy warto
inwestować w
nieruchomości
w Szczecinie?
Copyright 2008. All rights reserved.