Nieruchomości Architektura Budownictwo

TwojePodworko.pl
mapa strony strona główna

Kupuję mieszkanie - czym się kierować?
mieszakania : kupno mieszkania:

Czym się kierować podczas kupna mieszkania Nareszcie mamy odpowiednią ilość gotówki, po tułaczce po obcych mieszkaniach mamy możliwość na kupienie swojego, wymarzonego. Tak bardzo czekaliśmy na te chwilę, jednak teraz nie wiemy czy się kierować przy zakupie swojego M. Na co zwrócić uwagę, co będzie lepsze na stare lata?

Przy dążeniu do celu, jakim jest własne, kupione mieszkanie myślimy, że gotówka jest najtrudniejsza do zdobycia. Coś w tym jest. Jednak zakup odpowiedniego, najlepszego dla nas mieszkania, które posłuży nam na całe życie nie jest łatwy. Mieszkanie nie kupujemy na dwa, trzy lata, to wybór i inwestycja na całe życie. Przeważnie kupujemy mieszkania w swojej miejscowości, tam gdzie mamy stałą pracę, rodzinę, znajomych. Lokalizacja naszego mieszkania jest bardzo ważna. Dlaczego? To, co nam nie przeszkadza teraz nie oznacza, że nie będzie nam również przeszkadzać za 10, 20 lat. Lubimy cicha okolicę, za nic nie polubimy tłoku za oknem, hałasu, karetek jeżdżących, co rusz? Wybierzmy oferty mieszkań na obrzeżach miasta, poza centrum. Mieszkanie w bloku najlepiej wybierać do 2 piętra, zarówno dla młodych jak i starszych osób czwarte piętra bez windy są bardzo uciążliwe. Owszem młode osoby maja więcej witalności, sił, energii, ale noszenie małego dziecka, które waży 10 kg do tego codzienne zakupy kolejne 3 to nie lada wysiłek dla kobiety. Również dosyć istotne są spółdzielnie, do których przynależy dany budynek, blok, kamienica. Niektóre spółdzielnie mają kosmiczne ceny za czynsz, inne mniejsze. Warto wziąć to pod uwagę. Oczywiście rodzaj materiału, z jakiego jest zbudowany blok, kamienica jest bardzo ważne - ocieplane budynki posiadają cieplejsze mieszkania, ciepło nie ucieka, a zostaje w mieszkaniu. Co za tym idzie, nie "wyrzucamy" ciepła, którym jest ogrzewane mieszkanie na zewnątrz.

Jak widać kupno mieszkania nie jest proste. Warto wziąć pod uwagę tych kilka zasad, a nasz azyl będzie naszą dumą. A jak cudownie wraca się do "chcianego" mieszkania? Bardzo.
Daniel Libeskind
Moda na zakup
nieruchomości w
Hiszpanii i Bułgarii
Unia zmienia
prawo dotyczące
kredytów konsumenckich
Top 10
najbrzydszych budynków
w Polsce
Top 10
najładniejszych budowli
w Polsce
Czy warto
inwestować w
nieruchomości
w Szczecinie?
Copyright 2008. All rights reserved.