Nieruchomości Architektura Budownictwo

TwojePodworko.pl
mapa strony strona główna

Dom na wsi czy w mieście?
mieszakania : mieszkanie na wsi:

Mieszkanie na wsi Jeśli mamy przed sobą możliwość wybudowania własnego domu, kupna domu to możemy wybierać, w jakiej lokalizacji będzie się on znajdował. Zarówno miasto jak i wieś mają swoje plusy i minusy. Wszystko zależy od tego, co lubimy, co cenimy i jakiego trybu życia oczekujemy.

Mieszkanie w mieście kojarzy się z wiecznym hałasem, gwarem, tłumem, nawet mając dom na obrzeżach miastach będziemy odczuwać jego specyfikę. Plusem mieszkania w mieście jest krótki czas, jaki musimy poświęcić na załatwienie spraw urzędowych, zakupy, bliskość do szkół, przedszkoli, itd. Wszyscy cenimy sobie czas, dlatego mieszkanie w mieście pomaga nam go zaoszczędzić. Oczywiście małe miasta mają lepsze oferty, wszędzie jest blisko, natomiast w dużych miastach będziemy tracić czas na dojazd do celu, czekanie na tramwaje, autobusy. Dla niektórych nie jest to uciążliwe, zresztą do wszystkiego idzie się przyzwyczaić. Natomiast zdecydowanie się na mieszkanie na wsi, wybudowanie własnego domku to większa inwestycja.. Wiadomo, na wsi nie mamy tylu sklepów, możliwości na zrobienie zakupów po niższych cenach jak w supermarketach. Zwyczajnie ich tam nie ma. Trzeba wziąć pod uwagę dojazdy do najbliższego miasta w celu zrobienia zakupów, pójścia do pracy, zawiezienie dzieci do szkoły, przedszkola. Ale i mieszkanie na wsi daje dużo plusów. Przede wszystkim cisza, mniejszy gwar i hałas, bardziej czyste powietrze. Wszystko ma plusy i minusy jak widać. Dla tych, którzy uwielbiają to miejskie, hałaśliwe życie, mieszkanie na wsi może okazać się niemożliwe. I na odwrót ten, kto uwielbia ciszę, to wiejskie życie, małe grono sąsiadów gdzie każdy się zna, życie w mieście to zbyt duża zmiana. Dlatego tak ważne jest to, co lubimy, w domu, który kupimy, zbudujemy musimy czuć się dobrze, wracać do niego po pracy i wiedzieć, że to jest właśnie nasz wymarzony azyl.

Nie można powiedzieć, że życie na wsi czy w mieście jest takie a takie, ponieważ ile ludzi tyle opinii. Dla każdego coś innego jest cenne, dla jednego cisza dla innego miejskie szybkie i hałaśliwe życie.
Daniel Libeskind
Moda na zakup
nieruchomości w
Hiszpanii i Bułgarii
Unia zmienia
prawo dotyczące
kredytów konsumenckich
Top 10
najbrzydszych budynków
w Polsce
Top 10
najładniejszych budowli
w Polsce
Czy warto
inwestować w
nieruchomości
w Szczecinie?
Copyright 2008. All rights reserved.