Nieruchomości Architektura Budownictwo

TwojePodworko.pl
mapa strony strona główna

Wynajmuję mieszkanie - co jest ważne
Mieszkanie : Wynajem

Gdy wynajmujemy mieszkanie musimy zwracać uwagę na kilka rzeczy. Nie wszyscy są uczciwi w dzisiejszych czasach, dlatego to my musimy być czujni.

Najważniejsza w wynajmowaniu mieszkania jest umowa, która jest podstawą do tego, na jakich zasadach będziemy mieszkać. Cena wynajmu powinna być stała i to powinniśmy pamiętać, niekiedy właściciele zmieniają sobie cenę, co kilka miesięcy ze względu na podwyżki i takie inne. Dlatego, żeby tego uniknąć musimy zastrzec sobie, że cena wynajmu nie zmienia się. To samo tyczy się kaucji, jeśli taka jest. Powinna być ona zwrotna po wygaśnięciu umowy wynajmu. Wszelkie warunki, kiedy ta kaucja zostanie potrącona powinniśmy omówić z właścicielem i zawrzeć w umowie. Możemy natknąć się na kilka haczyków, jakie robią właściciele, którzy wynajmują mieszkania. Jeśli mamy do czynienia z mieszkaniem w bloku gdzie jest spółdzielnia mieszkaniowa i jest czynsz, sprawdźmy ile on wynosi. Zanim zgodzimy się na podpisanie umowy i to zrobimy, poprośmy właściciela, aby pokazał nam odcinek ze spółdzielni ile faktycznie czynsz wynosi. Inaczej możemy płacić dużo więcej niż powinniśmy. Również to samo zróbmy z licznikami, spiszmy wcześniej, aby być na zero podczas przeprowadzki. Nie chcemy chyba płacić rachunku za kogoś wcześniejszego. Najlepiej przed wprowadzeniem się poprosić właściciela o zmianę zamka, kiedy będziemy mieli czarno na białym, że zamek jest nowy wtedy wiadomo, że tylko my mamy klucze do mieszkania. Inaczej nie wiadomo czy ktoś pośredni nie będzie mógł wejść pod naszą nieobecność. Lepiej dmuchać na zimne. Warto dokładnie poszukać mieszkania, kiedy chcemy wynająć, czasami są bardzo dobre okazje, np. kiedy właściciel wyjeżdża za granicę i chce szybko i tanio wynająć mieszkanie. Wtedy możemy zyskać, nawet dwa pokoje w cenie jednego.

Wynajmowanie mieszkania od kogoś może okazać się pułapką, kiedy osoba, która nam wynajmuje bardzo chce nas oszukać. Dlatego należy dokładnie czytać umowę, zanim podpiszemy, wszystkie szczegóły w niej zapisać, żebyśmy później nie musieli walczyć o swoje.
Daniel Libeskind
Moda na zakup
nieruchomości w
Hiszpanii i Bułgarii
Unia zmienia
prawo dotyczące
kredytów konsumenckich
Top 10
najbrzydszych budynków
w Polsce
Top 10
najładniejszych budowli
w Polsce
Czy warto
inwestować w
nieruchomości
w Szczecinie?
Copyright 2008. All rights reserved.