Nieruchomości Architektura Budownictwo

TwojePodworko.pl
mapa strony strona główna

Wszechobecny biurowiec
architektura : biurowiec

Wraz ze wzrostem liczby ludności oraz ogólnym rozwojem kraju pojawia się potrzeba stosowania coraz to nowych metod w budownictwie. Bynajmniej nie chodzi mi tutaj o oryginalność produktów, tworzenie coraz to dziwniejszych wynalazków (chociaż takie tez się pojawiają), ale przede wszystkim o funkcjalność budynków. Najbardziej jest to widoczne w wielkich projektach, biurowcach w których znajdują się siedziby niezliczonych ilości firm. Potrzebny stał się nowoczesny biurowiec.

Według oficjalnych definicji biurowiec to po prostu budynek, w którym znajdują się biura oraz inne miejsca wynajmowane przez różnego rodzaju firmy. Najczęściej są to przedsiębiorstwa handlowe i przemysłowe, pooddzielane jedynie cienkimi ścianami. architekura sztukąW samej Warszawie jest kilka budynków tego rodzaju, z których największe znajdują się w Warszawie (w okolicach Pałacu Kultury i Nauki – w skrócie PKiN). W większości posiadają one przeszklone ściany, które nie tylko sprawiają że cała budowla się dobrze prezentuje, ale także sprawiają, że do środka wpada dużo więcej światła. Sam biurowiec jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na tego rodzaju miejsca. Chociaż w mediach tak dużo mówi się o rosnącym bezrobociu, faktem jest że liczba miejsc pracy w Polsce się zwiększa. Co za tym idzie, powstaje coraz to większa liczba firm, które muszą gdzieś mieć swoja siedzibę. Miejsce znajdujące się w centrum miasta (co oznacza w miarę łatwy dojazd dla wszystkich pracowników) oraz fakt, że jest ono przystosowane specjalnie do tego rodzaju działalności sprawiają, że ceny rosną a tylko najbogatsze firmy mogą sobie pozwolić na najdroższy i najnowocześniejszy biurowiec.

Im bardziej rozwinięty przemysłowo kraj tym większa liczba lidzi zatrudnionych w szeroko pojętych usługach. Im więcej osób pracuje w tym sektorze, tym więcej firm istnieje na rynku pracy... firm, którym potrzebny jest biurowiec.

Daniel Libeskind
Architektura sztuką?
Unia zmienia
prawo dotyczące
kredytów konsumenckich
Top 10
najbrzydszych budynków
w Polsce
Top 10
najładniejszych budowli
w Polsce
Czy warto
inwestować w
nieruchomości
w Szczecinie?
Copyright 2008. All rights reserved.