Nieruchomości Architektura Budownictwo

TwojePodworko.pl
mapa strony strona główna

Szpecące blokowiska
osiedla : blokowiska

Mówi się, że wszystkie miasta są do siebie podobne. Cóż, coś w tym jest. Wynika to jednak nie z braku kreatywności dzisiejszych budowniczych, ale z tego, że w dawnych czasach ludzie po prostu nie znali innych sposobów. W pewnym stopniu jest to także wynikiem komunizmu, który zakładał, że blokowiska są po prostu najtańszym sposobem na zakwaterowywanie mieszkańców.

Cóż, jakby nie patrzeć to chyba coś w tym jest. Nie ważne czy to Warszawa czy Olsztyn, Praga czy Luksemburg, Tokio czy Waszyngton. Oczywiście, centra miast jako te, które reprezentują kraj mogą nieco się różnić, niemniej jednak przedmieścia wyglądają podobnie. Wszędzie blokowiska. Może to być bardzo dużym zawodem dla osoby, która po prostu lubi podróżować i tym czego nieustannie szuka jest przede wszystkim różnorodność. Mimo wszystko sytuacja nie wygląda tak źle, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. szpecące blokowiskoCoraz to więcej miast zaczyna dbać o wygląd swoich miast. Dzieje się tak na Ursynowie, dzielnicy miasta, w której mieszkam praktycznie od urodzenia. Ostatnimi czasy zaczęto zrywać szare płyty (lub po prostu zdrapywać z nich szary tynk) po to aby nadać im nowy wygląd. Wbrew pozorom nie jest ciężko sprawić, aby owe szpetne blokowiska zamienić w coś lepszego. Wystarczy nieco pomysłowości i chociaż odrobina funduszy. Tak naprawdę to wymyślenia oryginalnego wzoru i pokolorowanie bloku mieszkalnego na kilka kolorów nie jest niczym niezwykłym. A w oczach mieszkańców i przyjezdnych robi diametralną różnicę.

Myślę, że nadszedł wreszcie czas aby zmienić stare blokowiska, które sprawiają że wszystkie miasta są niemalże identyczne. Mimo że to nie jest takie trudne, wiele miast bardzo ociąga się z podjęciem takiej decyzji. Moim zdaniem konieczne jest, aby mieszkańcy sami zaczęli dawać do zrozumienia, że podjęcie zmian jest w tym przypadku niezbędne.

Najbrzydszy budynek w Polsce
Architektura sztuką?
Unia zmienia
prawo dotyczące
kredytów konsumenckich
Top 10
najbrzydszych budynków
w Polsce
Top 10
najładniejszych budowli
w Polsce
Czy warto
inwestować w
nieruchomości
w Szczecinie?
Copyright 2008. All rights reserved.