Nieruchomości Architektura Budownictwo

TwojePodworko.pl
mapa strony strona główna

Cel - przestronne mieszkanie
Mieszkanie : Przestrzeń

Dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na duże mieszkanie czy dom cenną poradą będzie jak stworzyć przestronne mieszkanie. W dzisiejszych czasach nie jest to trudne, przy takim dostępie do sklepów.

W pokoju zamiast "ciężkiego" segmentu na całą ścianę, który zajmie nam cały pokój warto pomyśleć o półkach wiszących i komodzie. Takie wielkie segmenty przytłaczają pokoje, sprawiają, że stają się one ciemne, małe. A tak naprawdę taki mebel może bez problemu zastąpić komoda i kilka wiszących półek. Cenowo wyjdzie podobnie, a ile przestrzeni i miejsca mamy w pokoju. Tak jak kiedyś modne były fotele i ogromne kanapy tak teraz możemy wybrać zamiast tego stół z krzesłami i narożnik do spania. Unikniemy wtedy niepotrzebnych dużych dużo zajmujących foteli, a zyskamy stół gdzie możemy przyjąć rodzinę na obiad czy przyjaciółkę na kawę. Nie musimy już wtedy dodatkowo kupować stoliczka na kawę. Teraz w modzie są mieszkania gdzie w pokoju jest jak najmniej rzeczy. Wtedy zyskujemy pokój słoneczny, ciepły i przyjemny. A dodatkowo dużo wolnego miejsca. Łazienka również może być przestronna. Zrezygnujmy z wanny, jeśli nie mamy zbytnio miejsca. Oczywiście warto mieć i wannę i prysznic, kiedy po ciężkim dniu w pracy możemy zamoczyć się w ciepłej wodzie z lampą wina. Ale jeśli nie mamy miejsca, wybierzmy prysznic. Kabina nie zajmuje tyle miejsca, co wanna. A i oszczędzimy na wodzie, ponieważ kąpiąc się w wannie zużywamy tyle wody ile wystarczyłoby na umycie się całej rodziny pod prysznicem. To może być nasza motywacja. Przedpokój to również miejsce, które można "odsłonić" - pawlacz to idealne miejsce na wszystkie rzeczy, które przechowujemy w przedpokoju. Szafka na buty nie musi być duża i zajmować sporo miejsca. Wystarczy, jeśli wybierzemy wysoką a wąską. Zyskuje trochę miejsca. Również szafki wiszące w przedpokoju mogą zdać egzamin. Wystarczy półka a na nim kosz wiklinowy z naszym drobiazgami.

Jak widać można zmienić nasze mieszkania na bardziej przestronne. Zyskujemy dużo miejsca, co powoduje, że nasz azyl będzie ciepły, słoneczny, jasny a nieprzytłoczony i ciemny. Wystarczy, jeśli zmienimy, co nie, co i jesteśmy w domu.
Daniel Libeskind
Moda na zakup
nieruchomości w
Hiszpanii i Bułgarii
Unia zmienia
prawo dotyczące
kredytów konsumenckich
Top 10
najbrzydszych budynków
w Polsce
Top 10
najładniejszych budowli
w Polsce
Czy warto
inwestować w
nieruchomości
w Szczecinie?
Copyright 2008. All rights reserved.