Nieruchomości Architektura Budownictwo

TwojePodworko.pl
mapa strony strona główna

Idealny pokój do pracy
architektura : biuro : pokój

Jako że ostatnimi czasy coraz to więcej i więcej osób wykonuje swoją pracę w domu, pojawiło się zapotrzebowanie na pomieszczenia, które niejako pełniłyby funkcję biura. Tu jednak pojawia się problem. No bo jak właściwie wygląda idealny pokój do pracy.

Wbrew pozorom nie jest to pytanie, na które łatwo będzie znaleźć odpowiedź. Już pomijają fakt że jest to sprawa dość indywidualna, i coś co dla jednego mogłoby służyć jako idealny pokój do pracy dla innego byłoby miejscem, w którym nie ważne jakby się starał, nie mógł skupiać się na wykonywanej pracy. Zacznijmy jednak od początku. Przede wszystkim ważny jest brak drobiazgów, które rozpraszają. pokój do pracyDotyczy to zarówno ścian, które powinny być jednolite (żadnych prostokątnych, jednolitych tapet) jak i mebli, na którym pojawić mogą się co najwyżej dwie czy trzy figurki lub rodzinne zdjęcia. Równie ważny jest dobór kolorów. Pokój do pracy powinien być przede wszystkim stonowany. Dobrze sprawdzają się tutaj połączenia żółci i brązu. Powszechnie wiadomym jest fakt, że barwy te uspokajają. Z drugiej zaś strony za nic w świecie nie powinniśmy malować ścian na czerwono! Kolor ten nie dość ze wzbudza agresją, bardzo przyciąga wzrok (a co za tym idzie – okropnie rozprasza). Kolejnym istotnym czynnikiem są dobre naświetlenie i przepływ powietrza. Dobrze jest gdy pokój do pracy znajduje się w miejscu dobrze oświetlonym. Jeśli zaś chodzi o dostęp do świeżego powietrza, to po prostu wystarczy pamiętać o regularnym wietrzeniu pomieszczenia.

Wygląda na to, że pokój do pracy nie jest czymś, co byłoby ciężko stworzyć. Okazuje się, że wystarczy pamiętać o kilku prostych aspektach. Jeśli będziemy mieli je na uwadze, uda nam się bardzo tanim kosztem stworzyć idealny odpowiednik biura.

Daniel Libeskind
Architektura sztuką?
Unia zmienia
prawo dotyczące
kredytów konsumenckich
Top 10
najbrzydszych budynków
w Polsce
Top 10
najładniejszych budowli
w Polsce
Czy warto
inwestować w
nieruchomości
w Szczecinie?
Copyright 2008. All rights reserved.