Nieruchomości Architektura Budownictwo

TwojePodworko.pl
mapa strony strona główna

Pałac w Wilanowie.
Pałace : Pałac w Wilanowie

Najładniejsza budowla w Polsce wzniesiona w latach 1677-1696 dla króla Jana III Sobieskiego według projektu Augustyna Locciego. Znajdująca się w Warszawie i odwiedzana przez tysiące turystów w roku. Nic dziwnego, pałac w Wilanowie zasługuje na takie miano z wielu względów.

Wilanowski pałac jest tak niezwykły poprzez połączenie sztuki europejskiej z polską tradycją budowlaną oraz zachowany wystrój malarsko-rzeźbiarski elewacji i wnętrz pałacowych, który nawiązuje do symboliki antycznej. Pałac w Wilanowie to miejsce idealne na niedzielne spacery, ponieważ kryje w swoim posiadaniu piękne ogrody, których nie sposób pokochać. Latem i wiosną pałac w Wilanowie jest przepięknym miejscem w Warszawie, odwiedzany przez wszystkich turystów zachwyca również dzieci. Wspaniałe ogrody zachęcają do spacerowania, spokojnego spędzenia wolnego dnia z promieniami słońca, które okalają cały teren niesamowitą aurą. Pałac w Wilanowie przetrwał praktycznie bez szwanku czasy zaboru i obie wojny światowe, to niesamowita perła naszego kraju. Możemy czuć się dumni, że takie cudo znajduje się w naszym kraju. Możemy zwiedzić pałac w Wilanowie ze względu na zastawę, która jest przepiękna i całe wyposażenie pałacu. Możemy dowiedzieć się jak kiedyś mieszkali królowie, na czym spali, gdzie jadali posiłki, jak urządzali swoje pokoje. Pałac w Wilanowie ma niezwykłą historię, a oddany do zwiedzania w 1962 roku stał się dla Polaków najpiękniejszym zabytkiem. Warto będąc w Warszawie pałac w Wilanowie zwiedzić i przekonać się, że jest on słusznie uznawany za najpiękniejszy.

Pałac w Wilanowie możemy zwiedzić bez problemów, w niedzielę bezpłatnie a w dodatku wybrać się na spacer po ogrodach i poczuć się jak w raju. Niesamowitym raju, który jest realny i jak najbardziej wart zwiedzania.
Daniel Libeskind
Moda na zakup
nieruchomości w
Hiszpanii i Bułgarii
Unia zmienia
prawo dotyczące
kredytów konsumenckich
Top 10
najbrzydszych budynków
w Polsce
Top 10
najładniejszych budowli
w Polsce
Czy warto
inwestować w
nieruchomości
w Szczecinie?
Copyright 2008. All rights reserved.