Nieruchomości Architektura Budownictwo

TwojePodworko.pl
mapa strony strona główna

Blok czy Dom?
Miasto : Bloki

Porównując to ile było kiedyś chętnych do budowania własnego domu, a teraz można śmiało powiedzieć, że zmieniło się radykalnie. W dzisiejszych czasach częściej, chętniej budujemy własne domki. Dlaczego to się zmieniło? Być może teraz bardziej cenimy sobie ciszę, brak sąsiadów, własny ogródek pod domem, spokój w cichej okolicy czy poza miastem. A na pewno zadecydowało to, że mieszkania są coraz droższe, ceny idą w górę i nas to zwyczajnie odstrasza.

Nie możemy porównywać budowanie domu do kupowania mieszkania, to dwie różne rzeczy, a zaangażowanie też się różni. Budując własny domek, nieważne czy duży dla 5 osobowej rodzinki czy mały dla standardowej trójki, musimy dysponować gotowym projektem takiego domu. Albo zrobimy go sami, albo zlecimy firmie, która się tym zajmie. Kupowanie mieszkania tego nie wymaga, jedynie musimy wiedzieć, czego oczekujemy przy jego kupnie. Szukanie mieszkania do kupna tez nie jest łatwe, ale na pewno mniej załatwiania niż przy budowie. Własny domek a mieszkanie w bloku mają swoje plusy i minusy. Mieszkanie w bloku zapewnia sąsiadów, którzy bywają różni, możemy trafić na 4 piętro, ale i na parter również, co bywa uciążliwe. Własny domek to własna przestrzeń, intymność, spokój i cisza. Za domem piękny ogródek, otoczony zielenią, kwiaty i rośliny, które latem i wiosną umilą nam każdy dzień. Wszystko zależy od nas samych, czego naprawdę chcemy. Jedni wolą własny domek inni chcą przynależeć do klatki w bloku i otoczyć się sąsiadami. Ile ludzi tyle zdań. Na szczęście żyjemy w takim kraju gdzie mamy możliwości, wystarczy zdolność finansowa i nasze marzenia się spełniają.

Budowanie domu i kupowanie mieszkania wiążą się zawsze z finansami, jedne wymaga mniej załatwiania wielu spraw drugie mniejszą ilość. Mamy wybór i to jest piękne. Wszystko zależy od tego, czego pragniemy. Odpoczywanie we własnym ogródku za domem czy przesiadywanie pod blokiem z sąsiadką z boku?
Daniel Libeskind
Moda na zakup
nieruchomości w
Hiszpanii i Bułgarii
Unia zmienia
prawo dotyczące
kredytów konsumenckich
Top 10
najbrzydszych budynków
w Polsce
Top 10
najładniejszych budowli
w Polsce
Czy warto
inwestować w
nieruchomości
w Szczecinie?
Copyright 2008. All rights reserved.