Nieruchomości Architektura Budownictwo

TwojePodworko.pl
mapa strony strona główna

Dom Do Góry Nogami w Szymbarku
architektura : dom w szymbarku : dom do góry nogami

Nie brakuje w naszym kraju takich budowli, które zaskakują, zadziwiają, a takim też widokiem jest Dom Do Góry Nogami w Szymbarku. Zbudowany nie przypadkowo, sama nazwa również nie jest przypadkowa. Dom miał być symbolem czasów PRL-u kiedy wszystko było postawione na głowie.

Dom Do Góry Nogami w Szymbarku właśnie na dachu został zbudowany, dosłownie do góry nogami stoi i jest podziwiany przez wielu ludzi, którzy specjalnie tam jadą. Do domu nie wchodzi się przez drzwi, a właśnie przez okno szczytowe i chodzi się po suficie. Można dostać zawrotów głowy, a stół, kanapa wisi nam nad głowami. Wnętrze domu zostało zaprojektowane jak w czasach socjalizmu. Można na żywo zobaczyć jak się mieszkało kiedyś i przeżyć niesamowite wrażenia. Wszystko przymocowane do sufity sprawia, że równowagę nie utrzymamy tak łatwo jak się wydaje. Największe wrażenie chyba to pójście na parter domu, a więc na samą górę, gdzie utrzymanie wyprostowanej pozycji to nie lada wyzwanie. Dom Do Góry Nogami w Szymbarku jest do podziwiania, ponieważ odtworzenie dawnych czasów nie jest łatwe, a połączenie nazwy i właściwego zinterpretowania istnienia tego domku to świetna sprawa. Nawet bardzo poważni ludzie po wizycie tutaj uśmiechają się na samo ujrzenie tego cuda – Dom Do Góry Nogami w Szymbarku. To coś co nie jest na co dzień spotykane, a ujrzenie takiego domu na opak to przeżycie i wspaniałe wspomnienia. Pomysłodawcą tego cuda jest Daniel Czapiewski, a jego pierwszym gościem, który zwiedził Dom Do Góry Nogami w Szymbarku był Lech Wałęsa, który również otworzył tę budowlę.

Dom Do Góry Nogami w Szymbarku budowla, a zarazem symbol skłaniający do refleksji. Mimo, że można dostać zawrotów głowy to jednak warto jechać i zobaczyć budowlę, która daje do myślenia.

Daniel Libeskind
Moda na zakup
nieruchomości w
Hiszpanii i Bułgarii
Unia zmienia
prawo dotyczące
kredytów konsumenckich
Top 10
najbrzydszych budynków
w Polsce
Top 10
najładniejszych budowli
w Polsce
Czy warto
inwestować w
nieruchomości
w Szczecinie?
Copyright 2008. All rights reserved.