Nieruchomości Architektura Budownictwo

TwojePodworko.pl
#########
mapa strony strona główna
#########

Co w trawie piszczy, czyli kontrowersje w trendy stylu
puppy : balloon flower : museum of modern art

Ręcznik plażowy Jeff Koons Zajmowanie się urządzaniem, dbaniem o wystrój wnętrz jest bardzo pasjonujące. Kiedy nie ma się pokaźnego konta, ani nie dysponuje się platynowymi kartami kredytowymi, to raczej trudno nawet marzyć o byciu w ostatnim czasie trendy czy glamour. Oczywiście, możesz zaszokować swoich przyjaciół urządzając swoje mieszkanie czy dom w zupełnie odmiennym stylu od tego, który obecnie króluje na rynkach designerskich. Narażasz się jednak na ośmieszenie, aczkolwiek kontrowersja może prowadzić do osiągnięcia zamierzonego celu, a nawet przekroczyć twoje oczekiwania.

W dzisiejszych czasach kontrowersja i bycie oryginalnym to chyba najważniejszy klucz do sukcesu,do rychłego stania się popularnym oraz do pojawiania się we wszystkich tabloidach czy branżowych źródłach. Im bardziej zaskakującym jesteś człowiekiem, tym ludzie chętniej dowiedzą się, co masz do zaoferowania, do pokazania. To samo tyczy się sztuki.

Kto dobrze orientuje się w ostatnich trendach, dobrze wie o jakim dzisiaj rzeźbiarzu będziemy pisać. Jeff Koons (ur. w roku 1955 w York w stanie Pensylwania) to nie tylko znany rzeźbiarz amerykański, ale także malarz i ceniony artysta na całym świecie, którego prace są sprzedawane za grube miliony. Głównym zainteresowaniem, jako obiektem artystycznym cieszą się u Koonsa zwierzęta i rośliny, podobnie spełniające jego chęć powrotu do dzieciństwa. Artysta sam podkreśla, że tworzy to, co może cieszyć i sprawiać ludziom przyjemność, poza tym, w dzieła zamienia to, co lubi.

Hulk and friends Jeff KoonsDzieła artysty wystawiane były już w wielu prestiżowych galeriach i muzeach na całym globie, m.in. w Museum of Modern Art. (Nowy Jork), Tokyo Metropolitan Museum (Tokio Tate Gallery (Londyn), Stedelijk Museum (Amsterdam), ostatnio w Zamku Królewskim w Wersalu, co dość wzburzyło światkiem artystycznym). Najbardziej popularnym dziełem Jeffa Koonsa jest widowiskowy Puppy - ogromna rzeźba z różnego koloru kwiatów, dzięki której artysta od razu zyskał popularność i uznanie. Trzeba przyznać, że Puppy robi wrażenie, gdy się na niego patrzy. Poza tym znaną rzeźbą jest również Balloon Flower (Magenta) mierząca 2,75 m, którą artysta wykonał z nierdzewnej stali w kolorze purpurowym.

Jak powiadają niektórzy krytycy, dzieła Koonsa ocierają się o kicz. Być może i tak jest, ale prace artysty są warte miliony, a ludzie bardzo chętnie przychodzą je oglądać. Każda wystawa Amerykanina wiąże się z medialnym szumem. I coś w tym jest, jak pisałam wcześniej, że kontrowersja dodaje ludziom splendoru i sławy. Ostatnia wystawa w Wersalu jest tego przykładem. W ogrodach i na dziedzińcu zamiast dostojnych dzieł, zobaczyć można dinozaura, żółwia, pudla i jeszcze inne prace Koonsa. Wersal przeżywa obecnie swoją życiową metamorfozę.

Idąc dalej tropem kontrowersji, amerykański artysta swoje oryginalne upodobania przekłada na życie osobiste albo i odwrotnie. Nazwisko Koonsa kojarzy się do razu ze słynną włoską gwiazdą filmów pornograficznych - Ciccioliną, z którą ożenił się w 1991 r., a potem rozwiódł się po zaledwie rocznym małżeństwie.

Puppy Jeff Koons
Inigo Tomé License Creative Commons
Daniel Libeskind
Moda na zakup
nieruchomości w
Hiszpanii i Bułgarii
Unia zmienia
prawo dotyczące
kredytów konsumenckich
Top 10
najbrzydszych budynków
w Polsce
Top 10
najładniejszych budowli
w Polsce
Czy warto
inwestować w
nieruchomości
w Szczecinie?
Copyright 2008. All rights reserved.