Nieruchomości Architektura Budownictwo

TwojePodworko.pl
#########
mapa strony strona główna
#########

Chińska Opera - czy spodki kosmiczne?
Zhuhai : opera : Chiny

Chińska Opera Chiny po raz kolejny prezentują coraz to bardziej ekstrawaganckie budowle. Największe ich skupisko znajduje się w obrębie Pekinu. I tak w prowincji Guangdog ma powstać opera, która zbudowana będzie z nakładających się na siebie spodków. Miastem tej budowli ma być Zhuhai.

Miasto które jeszcze 30 lat temu nie posiadało nawet praw miejskich rozwija się w zastraszająco szybkim tempie. Inwestycje w miasto liczące już 1,5 milionów mieszkańców osiągnęły w ubiegłym roku ponad 10 miliardów dolarów.

Budynek jak większość budowli w Chinach jest projektowany z udziałem zagranicznych designerów. Tym razem na czele pomysłu stanęła pracownia SPF z Los Angeles. Opera będzie składała się z licznych spodków nałożonych na siebie, z których każdy spełniać będzie inną funkcję. Najniższy będzie mieścić hol wraz z magazynem dekoracyjnym. Środkowy tworzyć będzie salę główną która ma pomieścić 1500 miejsc razem ze sceną, oraz sala prób i foyer. Na samej górze znajdować się będzie kawiarnia i taras widokowy.

Chińska opera będzie kompleksem, który zagospodaruje sporą cześć nabrzeża wyspy Yeli. Myśl przewodnia architektów krążyła wokół ujęcia filozofii chińskiej. Jest ona ujęta w takich elementach jak ziemia, ogień, drewno, metal i woda. Każdy z nich będzie miał swoje odzwierciedlenie w kompleksie kulturowym.

- Ziemia i drewno będą parkiem znajdującym się wokół opery.
- Ogień będzie placem znajdującym się przed budynkiem.
- Woda to mole które będzie wychodzić na morze.
- Metal będzie oczywiście Operą.


Nowoczesna forma kompleksu wraz z połączeniem chińskiej tradycji mogą okazać się dużym sukcesem dla architektów SFA jak również dumą dla miasta Zhuhai.
Daniel Libeskind
Moda na zakup
nieruchomości w
Hiszpanii i Bułgarii
Unia zmienia
prawo dotyczące
kredytów konsumenckich
Top 10
najbrzydszych budynków
w Polsce
Top 10
najładniejszych budowli
w Polsce
Czy warto
inwestować w
nieruchomości
w Szczecinie?
Copyright 2008. All rights reserved.