Nieruchomości Architektura Budownictwo

TwojePodworko.pl
mapa strony strona główna

Ceny mieszkań
Rynek : Ceny

Każdy człowiek chciałby mieć możliwość powiedzenia, że posiada własne mieszkanie. Własne, czyli moje, a nie pana/pani z ogłoszenia. Jednak czy każdy może sobie na nie pozwolić, czy życie da mu szansę żeby takie mieć? Trudno powiedzieć patrząc na to, co się dzieje na rynku pracy.

Ceny mieszkań są kosmiczne, patrząc oczami człowieka zarabiającego przeciętnie. Oczywiście lokalizacja w mieście, miasto, województwo to wszystko zależy od ceny mieszkań. W jednym będą tańsze w innym droższe. Jednak nie tylko ceny odstraszają ludzi, przeważnie młodych, dopiero wchodzących w dorosłe życie, zakładających swoje rodziny. W taki razie, co? Na pewno praca, stabilna i umożliwiająca wzięcie kredytu na własne M. Mówmy szczerze, niewiele ludzi stać na "wyłożenie" potrzebnej sumy od ręki na mieszkanie. Drugą przeszkodą są banki, które zanim dadzą kredyt sprawdzają, przeliczają, zanim MOŻE dostaniemy upragniony kredyt i możliwość kupienia własnego mieszkania. Osoba przeciętnie zarabiająca nie zawsze pokusi się na drogie, 3-4 pokojowe mieszkanie, czasami przekracza to nasze możliwości finansowe. Wszystko jeszcze zależy od naszego szczęścia w szukaniu własnego M. Możemy trafić na w miarę tanie cenowo i to nawet 3 pokojowe. Ale czy nie jest tak, że to życie nie daje nam szansy na cieszeniem się swoim mieszkaniem? Dlaczego i pracodawcy nie dają nam tej szansy? O ile łatwiej i "taniej" by nam się żyło na własnym mieszkaniu niż wynajmowaniu i "spłacaniu" nie swojego mieszkania.

Ceny mieszkań będą wysokie, niskie, wiadomo, że to będzie się zmieniać, jednak to chyba nasza zdolność kredytowa i praca przeważa nad tym czy będzie mogli się cieszyć czy nie swoim mieszkaniem. Nadzieja umiera ostatnia, trzeba wierzyć, a na pewno nam się uda na starość usiąść w fotelu w.swoim mieszkaniu.
Daniel Libeskind
Moda na zakup
nieruchomości w
Hiszpanii i Bułgarii
Unia zmienia
prawo dotyczące
kredytów konsumenckich
Top 10
najbrzydszych budynków
w Polsce
Top 10
najładniejszych budowli
w Polsce
Czy warto
inwestować w
nieruchomości
w Szczecinie?
Copyright 2008. All rights reserved.