Nieruchomości Architektura Budownictwo

TwojePodworko.pl
mapa strony strona główna

Brzydkie blokowiska
osiedla : blokowiska

Prawdopodobnie wszyscy ci, którzy mieszkają w blokach pochodzących jeszcze z epoki komunizmu, będą narzekać. Dotyczy to prawdopodobnie osób mieszkających w dużych miastach. Nie jest miło kiedy wszyscy naokoło mieszkają w nowych, nowoczesnych domach a nasze miejsce zamieszkania to nic innego jak niezbyt dobrze prezentujące się blokowiska.

Blokowiska tworzone były w największej ilości jakieś kilkadziesiąt lat temu, kiedy to potrzeba było nagle stworzyć mnóstwo nowych miejsc zamieszkania a jednocześnie brakowało zarówno funduszy jak i kreatywnych architektów. Nie ma więc co się dziwić, że praktycznie wszystko tworzone było na jedno kopyto. Tak więc zarówno w miastach jak i w mniejszych miejscowościach zobaczyć można było identyczne bloki zbudowane z szarej płyty. szpecące blokowiskoOczywiście w tamtych czasach nikt praktycznie nie narzekał na blokowiska. Każdy cieszył się, że będzie w stanie zamieszkać w na swoim, że będzie w stanie mieć własne mieszkanie. Niemniej jedno czasy się zmieniły i wiele osób coś takiego po prostu razi. W jaki więc sposób ludzie zdecydowali się rozwiązać ten problem? Cóż, sposobów jest z pewnością bardzo wiele i bynajmniej wcale nie ma potrzeby aby burzyć stare i budować nowe. Wydaje mi się, że najlepszym sposobem jest po prostu wykorzystanie farby, Tak jak ludzie zaczęli robić to ludzie na moim osiedlu znajdującym się na warszawskim Ursynowie, można zerwać tylko wierzchnią warstwę budynku i w zamian za to pomalować ją na różne kolory. Sposób zarówno tani jak i skuteczny.

Blokowiska to jedne z rzeczy, które jakby nie patrzeć oszpecają miejsca w których żyjemy. Niemniej jednak wydaje mi się, że jest to problem, który można bardzo łatwo rozwiązać. Jedyne czego nam potrzeba, to odrobina chęci i samozaparcia.

Najbrzydszy budynek w Polsce
Architektura sztuką?
Unia zmienia
prawo dotyczące
kredytów konsumenckich
Top 10
najbrzydszych budynków
w Polsce
Top 10
najładniejszych budowli
w Polsce
Czy warto
inwestować w
nieruchomości
w Szczecinie?
Copyright 2008. All rights reserved.