Nieruchomości Architektura Budownictwo

TwojePodworko.pl
mapa strony strona główna

Bazylika w Licheniu.
Bazylika : Bazylika w Licheniu

Jej pełna nazwa to bazylika Matki Boskiej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu Starym. Bazylika w Licheniu zbudowana na planie krzyża i oddana całkowicie wykończona do zwiedzania w 2004 roku jest największą świątynią w Polsce, ósmą w Europie i 12 na świecie. Zaprojektowana przez Barbarę Bielecką z Gdyni

To jeden z najbardziej kontrowersyjnych budowli sakralnych w Polsce, jej forma architektoniczna, która została zaciągnięta z różnych stylów i epok sprawiła, że stała się najpiękniejszą bazyliką w kraju. Bazylika w Licheniu to gigantyczny przepych i wspaniała skala całego założenia tej budowli. Zaprojektowano ją z myślą o symbolice religijno-narodowej. Wszystko bazylika w Licheniu „posiada” nie bez powodu. Chociażby ilość stopni do bazyliki, liczba nawiązuje do wieku Chrystusa – 33. Ilość okien bazylika w Licheniu również ma z myślą o czymś, a jest ich 365, jak więc się domyślamy to ilość dni w roku. Kolumn bazylika w Licheniu ma 12, czyli liczba apostołów. Nic nie jest tam przypadkowe, a to dodaje tylko piękno tej bazylice. Sama bazylika w Licheniu to nie wszystko. Zagłębiając się dalej możemy przeżyć religijne nawrócenie, a w najgorszym przypadku zaczniemy doceniać to co mamy i cieszyć się z każdego dnia życia. Bazylika w Licheniu jest widoczna już z daleka, jej ogromna kopuła o średnicy 25m i wysokości 45 m przyciąga wzrok już z wielu kilometrów. Bazylika w Licheniu i wszystko co się znajduje dalej to wspaniały widok, przeżycie duchowe i nie tylko. Kto nie miał okazji tam być musi koniecznie to zrobić. Bazylika w Licheniu to obowiązek zobaczenia przez każdego Polaka.

To co piękne, z przepychem przyciąga wzrok, a kiedy jest to bazylika w Licheniu, która zachwyca nie tylko wiernych to grzechem byłoby jej nie zobaczyć na żywo.
Daniel Libeskind
Moda na zakup
nieruchomości w
Hiszpanii i Bułgarii
Unia zmienia
prawo dotyczące
kredytów konsumenckich
Top 10
najbrzydszych budynków
w Polsce
Top 10
najładniejszych budowli
w Polsce
Czy warto
inwestować w
nieruchomości
w Szczecinie?
Copyright 2008. All rights reserved.