Nieruchomości Architektura Budownictwo

TwojePodworko.pl
mapa strony strona główna

Jak urządzić pokój dwulatka
aktualności : pokój dwulatka

Każde dziecko w pewnym wieku potrzebuje swojego pokoju. Urządzenie takiego pokoju nie jest łatwe. Tym bardziej gdy pociecha jest mała i każdy pomysł rodzica nie musi być dobry dla niego. Więc jak urządzić pokój dziecka? Jaki będzie bezpieczny?

Rozwój dziecka jest dla każdego rodzica bardzo ważny, chcemy aby było szczęśliwe i zadowolone. Gdy dziecko zbliża się do drugich urodzin możemy pomyśleć o pokoju dla malucha. Wtedy dziecko zaczyna rozumieć już, że kuchnia służy do jedzenia posiłków, pokój do zabawy i spania. Dlatego ważne, aby dziecko miało swój kącik, gdzie będzie mogło spędzać wolny czas. Pokój dwulatka powinien być wyposażony w takie rzeczy, aby dziecko było tam bezpieczne. Nie możemy zamieniać pokoju w graciarnię. Pokój dziecka musi kojarzyć mu się z miejscem gdzie będzie bezpieczne. Do czasu aż dziecko nie skończy pięciu lat zapomnijmy o dywanie, przeważnie wywołują alergię i lepiej nie ryzykować. Jeśli chodzi o podłogę, ważne aby dziecko nie ślizgało się po niej, może dojść wtedy do wypadku, a tego musimy unikać. Panele będą dobrym pomysłem jeśli będzie przestrzegać tego, aby pociecha zakładała kapcie. Do pokoju dwulatka możemy już wstawić malutki stoliczek z krzesełkiem. Są dostępne w świetnych żywych kolorach i pozwolą dziecku na kolorowanie i układanie puzzli. Ważne, aby w pokoju dziecka kolor ścian nie był ciemny, ciemne kolory kojarzą się dzieciom z duchami i nie są dobrym pomysłem. Wybierzmy kolor jasny i najlepiej taki, żebyśmy mogli bez problemu zmazać kredki gdy dziecko zacznie po ścianie rysować. Teraz dostępne są wspaniałe naklejki na ścianę z ulubionymi postaciami dzieci. Ożywią i dodadzą pokojowi dzieciecą aurę. Wybierzmy również kartony ozdobne na zabawki dziecka, żeby łatwo można było pozbierać wszystkie gdy dziecko przestanie się bawić. Łatwo wtedy nauczyć malucha samodzielności i porządku. Oprócz łóżeczka wstawmy również komodę na ciuszki pociechy.

Każdy dwulatek potrzebuje już swojego pokoju, gdzie będzie się bawić i spędzać czas w ciągu dnia. Nauczy to malucha przynależności, będzie wiedziało, że ma swój kącik i podczas wizyty gości to tam będzie się bawić, a nie rzucać zabawkami po stole. Jednak urządzajmy pokój dziecka z głową.
Daniel Libeskind
Moda na zakup
nieruchomości w
Hiszpanii i Bułgarii
Unia zmienia
prawo dotyczące
kredytów konsumenckich
Top 10
najbrzydszych budynków
w Polsce
Top 10
najładniejszych budowli
w Polsce
Czy warto
inwestować w
nieruchomości
w Szczecinie?
Copyright 2008. All rights reserved.