Nieruchomości Architektura Budownictwo

TwojePodworko.pl
mapa strony strona główna

Opłacalne nieruchomości w Polsce
mieszkania : nieruchomosci : ceny

Chociaż ogólnie rzecz biorąc ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają (co wynika prawdopodobnie z kryzysu na rynku pracy i rynku budowlanym) jest grupa, która wciąż jest zainteresowana coraz to nowymi nabytkami. Grupą tą są oczywiście Niemcy.

Chyba każdy z nas słyszał o tym mającym ostatnio wciąż miejsce precedensie prawda? Dotyczy to przede wszystkim zachodnich terenów naszego kraju. Każdy kto chociaż trochę orientuje się w historii Polski zdaje sobie sprawę z faktu, że dawniej te tereny należały do Niemiec. Głównie z tego powodu coraz to więcej mieszkańców tego kraju decyduje się na wykup ziem. W ten sposób można niejako odzyskać utracone niegdyś tereny. Nie jest to jednak jedyny powód. nieruchomości w polsceChociaż przeciętny Kowalski na pewno nie będzie w stanie pozwolić sobie na taki wydatek, tak naprawdę jeśli spojrzymy na ceny europejskie, szybko dojdziemy do wniosku, że tak naprawdę ceny nieruchomości w Polsce na pewno nie należą do najwyższych. Dzięki temu bardzo często zdarza się, że osoba, która nie jest w stanie wykupić działki we własnym kraju, decyduje się na zainwestowanie właśnie w nieruchomości w Polsce. Warto zaznaczyć jednak, że nie jest to precedens mający tak wielką skalę, jak pokazują to niektóre media. Mimo stałego wzrostu wciąż pozostają to pojedyncze przypadki. I na pewno nie wpływają one na wysokość cen w naszym kraju. Przecież gdyby tak było, natychmiast właściciele takich obiektów przestali by narzekać.

Ostatnimi czasy ceny nieruchomości w Polsce spadają. Jest to rzecz, z której cieszą się nabywcy, a smucą sprzedający. I prawdopodobnie ta tendencja jeszcze dość długo się utrzyma. Wprawdzie istnieje popyt w postaci zachodnich nabywców, jednak nie jest to coś, co było by w stanie zmienić ogólny zarys sytuacji.

Daniel Libeskind
Architektura sztuką?
Unia zmienia
prawo dotyczące
kredytów konsumenckich
Top 10
najbrzydszych budynków
w Polsce
Top 10
najładniejszych budowli
w Polsce
Czy warto
inwestować w
nieruchomości
w Szczecinie?
Copyright 2008. All rights reserved.