Nieruchomości Architektura Budownictwo

TwojePodworko.pl
mapa strony strona główna

Moda na zakup nieruchomości w Hiszpanii i Bułgarii
nieruchomości hiszpania : nieruchomości bułgaria

Bułgaria i Hiszpania to dwa kraje niby tak podobne a jednak tak odległe. W ostatnich latach zapanowała dość niezwykła (jak na Polskę i Polaków) moda na kupno nieruchomości w jednym z tych dwóch nadmorskich krajów. Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Bułgaria to państwo położone w południowo-wschodniej Europie nad Morzem Czarnym, stolicą jest Sofia. Bułgaria to piaszczyste plaże, gorące morze oraz góry, cóż więcej można sobie wymarzyć na spędzenie cudownych wakacji, a jednak Bułgaria była krajem zapomnianym przez turystów przez prawie dwadzieścia lat, najwięcej turystów odwiedzało go w latach 80-tych XX wieku, czemu więc Bułgaria zawdzięcza to odrodzenie i ponowne zainteresowanie turystów? Wszystko rozpoczęło się wejściem Bułgarii do Unii Europejskiej. Niskie koszty życia takie jak: tania woda, prąd, żywność, nieruchomości, prawie pięć miesięcy gorącego lata, zimą wspaniałe warunki narciarskie, a także przyjazne ceny dla turystów spowodowały swoisty najazd turystów na ten nadmorski kraj. Dzięki temu bułgarska gospodarka wręcz eksplodowała. Powstają luksusowe hotele, restauracje i centra rozrywki oraz apartamenty oddalone zaledwie 50 metrów od morza. Nic dziwnego, że Polacy zamiast inwestować w domek na Podhalu czy Mazurach wolą zainwestować w nieruchomości w Bułgarii, jedni z chęci zysku, inni z chęci posiadania posiadłości nadmorskiej. Cena za metr kwadratowy apartamentu położonego zaraz przy morzu waha się od 2000- 3000 zł- co jest w porównaniu z cenami nieruchomości dużych miast polskich bardzo tanio. Jeszcze rok temu na bułgarskich nieruchomościach można było zarobić 30-50%, a analitycy przewidują dalsze wzrosty.

Skoro już dowiedzieliśmy się co skusiło Polaków do zakupu nieruchomości w Bułgarii przejdźmy do Hiszpanii. Hiszpania jest położona na Półwyspie Iberyjskim, graniczy z Portugalia i Francją, prawie ze wszystkich stron otoczona jest wodami: Morza Śródziemnego, Morza Kantabryjskiego, a także Oceanu Atlantyckiego, na którym znajdują się Wyspy Kanaryjskie również należące do Hiszpanii. Stolicą jest Madryt. Ten kraj ma nam do zaoferowania wiele: wspaniałe plaże i morze, cudowne góry, niesamowite miejsca, a także niezwykłą kulturę. Co skłoniło Polaków do kupowania nieruchomości w tym rozgrzanym przez słońce kraju? Na pewno to, że podobnie jak poprzednio razem należymy do Unii Europejskiej i załatwienie formalności nie sprawia już nam tak dużych trudności, oraz swoboda podróżowania po krajach unijnych, niemałe znaczenie ma też chęć zysku, bo tak naprawdę dalej jest niewiele osób, które stać na kupno zamorskiej posiadłości w celach wypoczynkowych. Jak to się ma to w pieniądzach? Za wille z dwiema sypialniami cena trzeba zapłacić w granicach: od 200.000 € – 257.000 €, z trzema sypialniami od 224.000 € – 346.000 €. Jeżeli inwestujemy w nadziei na zarobek nasze zyski mogą być dość duże, gdyż ceny nieruchomości w Hiszpanii rosną rocznie o 15-20% i nie zapowiada się na spadek.

Jak widać nowa moda kupowania nieruchomości w Bułgarii i Hiszpanii może się solidnie opłacić, tak więc jeśli chcecie zainwestować pieniądze dłużej się nie zastanawiajcie, bo okazja może wam uciec sprzed nosa.
Daniel Libeskind
Moda na zakup
nieruchomości w
Hiszpanii i Bułgarii
Unia zmienia
prawo dotyczące
kredytów konsumenckich
Top 10
najbrzydszych budynków
w Polsce
Top 10
najładniejszych budowli
w Polsce
Czy warto
inwestować w
nieruchomości
w Szczecinie?
Copyright 2008. All rights reserved.