Nieruchomości Architektura Budownictwo

TwojePodworko.pl
mapa strony strona główna

Kacik malucha
aktualności : kącik malucha

Wspaniale jest, kiedy dziecko ma swój pokój, swój kącik malucha gdzie później im starsze może poczuć się panem swojego terytorium. Wtedy też samo zaczyna dbać o porządek w końcu to jego pokój i poczucie obowiązku jest silniejsze niż w innym przypadku. Jednak nie zawsze jest tak jak być powinno i jak byśmy chcieli. Czasami nasz maluch swój kącik ma razem z nami, rodzicami. Jak wtedy urządzić taki pokój dwa w jednym?

Kiedy przychodzi na urządzić jeden pokój dla rodziców i dla malca pojawia się nie mały problem. Nieważne jest to ile metrów ma ten pokój. Ważne jest, aby w pokoju wydzielić kącik malucha, aby czuło, że jest to jego królestwo. Gdzie może bawić się, gdzie śpi i spędza czas wolny. Mimo, że w takiej sytuacji pokój jest wspólny tak naprawdę dla rodziców i dziecka to kącik malucha powinien być w wyraźny sposób zaznaczony. Jak to zrobić? W takim kąciku malucha warto ozdobić ściany jakimiś ulubionymi obrazkami dziecka, kupić lampkę dziecięcą, albo kupić tapetę taką do pokoju dziecięcego i kawałek ściany wydzielający kącik malucha ozdobić tapetą. W takim kąciku malucha powinno znaleźć się wszystko to, co dziecka: zabawki, ciuszki, akcesoria, pluszaki. Warto również wykroić dywan w dziecięcym kolorze i z motywem bajki i pokryć tę część podłogi, która ma wydzielić kącik malucha. Teraz mamy również w sklepach możliwość kupienia parawanu – nie musi być z motywem dziecięcym. Ale to pozwoli dziecku poczuć trochę prywatności, a i rodzice poczują się bardziej komfortowo. Kącik malucha to jego strefa prywatności, wiadomo, że im starsze tym więcej takiej prywatności potrzebuje. Maluchowi, do co najmniej 3 lat wizja swojego pokoju nie ciąży – nie czuje on aż tak dużej potrzeby. Chyba nawet bezpieczniej czuje się blisko rodziców.

Kącik malucha w pokoju z rodzicami to nie koniec świata. Mądrze urządzony może okazać się dla dziecka lepszym „pokojem” niż taki prawdziwy.
Daniel Libeskind
Moda na zakup
nieruchomości w
Hiszpanii i Bułgarii
Unia zmienia
prawo dotyczące
kredytów konsumenckich
Top 10
najbrzydszych budynków
w Polsce
Top 10
najładniejszych budowli
w Polsce
Czy warto
inwestować w
nieruchomości
w Szczecinie?
Copyright 2008. All rights reserved.