Nieruchomości Architektura Budownictwo

TwojePodworko.pl
mapa strony strona główna

Biennale Architektury Wenecja 2008 - Złoty Lew dla Polaków
architektura : biennale : piątek : trybuś

Jako, że jesteśmy portalem, który chce wiedzieć i przekazać Państwu nowinki ze świata architektury, nie możemy przepuścić okazji, aby nie napisać o ostatnim Biennale Architektury, które odbyło się w Wenecji. Poza tym, nie tylko chcemy pisać o nowinkach, ale również o tym, że jest powód, aby się pochwalić. Ogłaszamy zatem wszem i wobec tym, którzy jeszcze nie słyszeli, ze nasi rodacy otrzymali Złotego Lwa po raz pierwszy w historii tejże profesjonalnej i dostojnej imprezy. Jak wiadomo, Międzynarodowe Biennale Architektury w Wenecji należy do największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń architektonicznych na świecie. Tegoroczne Biennale zostało podzielone na wystawę główną z międzynarodowymi dziełami, a wystawy narodowe znalazły swoje miejsce w pawilonach na Giardini di Castello i innych terenach w środku miasta.

Już od 1978 roku, na przemian z Międzynarodowym Biennale Sztuki, Biennale architektoniczne odbywa się w sposób cykliczny. W tym roku opiekę nad wystawą objął Aaron Betsky, krytyk i teoretyk architektury ze Stanów Zjednoczonych.

Za co otrzymaliśmy nagrodę? Laur przypadł Polakom za Najlepszy Pawilon w swej kategorii. Organizacja wystawy w polskim pawilonie należała do Zachęty Narodowej Galerii Sztuki. Nasza wystawa otrzymała nazwę Hotel Polonia. The Afterlife of Buildings/Hotel Polonia. Budynków życie po życiu. Należy podkreślić, iż jest to ekspozycja kuratorów Grzegorza Piątka i Jarosława Trybusia przy pomocy artystów: fotografa i grafika Kobasa Laksy oraz fotografa architektury Nicolasa Grospierre’a .

Nagroda Polaków spotkała się z szerokim uznaniem wśród polskich krytyków. Artyści otrzymali gromkie brawa i słowa zachęty do dalszej, twórczej i tak owocnej jak dotychczas pracy. Jesteśmy bardzo dumni z naszych rodaków i życzymy im dalszych sukcesów, nagród i uznania w swej dziedzinie.
Daniel Libeskind
Moda na zakup
nieruchomości w
Hiszpanii i Bułgarii
Unia zmienia
prawo dotyczące
kredytów konsumenckich
Top 10
najbrzydszych budynków
w Polsce
Top 10
najładniejszych budowli
w Polsce
Czy warto
inwestować w
nieruchomości
w Szczecinie?
Copyright 2008. All rights reserved.