Nieruchomości Architektura Budownictwo

TwojePodworko.pl
mapa strony strona główna

Aktualności

Najświeższe aktualności ze świata nieruchomości w największych miastach Polski, Warszawie, Szczecinie a także z różnych zakątków Europy.


mieszkania

Jakie są aktualne ceny mieszkań?

ceny mieszkań
Jak wszyscy dobrze wiemy, ceny mieszkań są bardzo różne i wpływa na to wiele czynników, takich jak lokalizacja czy metraż. Zależy to również od stanu mieszkania, czy znajduje się ono w nowo wybudowanym bloku, czy też ma dwadzieścia lat lub więcej. Jeśli mieszkanie czeka wiele remontów, to wiadomo, że cena będzie sporo niższa, niż gdyby miało to być nowe mieszkanie, nigdy przez nikogo niezamieszkane.
nowoczesna aranżacja wnętrz

Nowoczesna aranżacja wnętrz, nie każdy jest zadowolony

mieszkania : aranżacja wnętrz
Nie da się ukryć, że trendy w modzie jak i w architekturze zmieniają się tak szybko, że trudno za nimi nadążyć. Wystarczy, że odwiedzimy najmodniejsze i najdroższe sklepy w Warszawie lub obejrzymy najnowsze projekty budynków. Również aranżacja wnętrz bardzo się zmienia. Przecież jeszcze niedawno wnętrze domu było proste i przytulne, a teraz nieraz wygląda jak wnętrze statku kosmicznego. Nie każdemu się to podoba.

nieruchomości w polsce

Opłacalne nieruchomości w Polsce

mieszkania : nieruchomosci : ceny
Chociaż ogólnie rzecz biorąc ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają (co wynika prawdopodobnie z kryzysu na rynku pracy i rynku budowlanym) jest grupa, która wciąż jest zainteresowana coraz to nowymi nabytkami. Grupą tą są oczywiście Niemcy.

ceny mieszkań

Ceny mieszkań

mieszkania : nieruchomosci : ceny
Ceny mieszkań są tematem, ktory prawie nigdy nie schodzi z ust społeczeństwa. Nie ma w tym nic dziwnego, przecież to właśnie ten element ostatecznie decyduje o tym, czy będziemy mogli zamieszkać w wybranym przez siebie miejscu oraz czy będziemy w stanie się w nim utrzymać.

aranżacja wnętrz

Aranżacja wnętrz

aktualności : aranżacja wnętrz
W dzisiejszych czasach uciekamy od staromodnego zagracania mieszkań, szukamy natomiast zamienników dzięki którym nasz dom będzie gustownie urządzone. Aranżacja wnętrz jest teraz bardzo modna, zamiast samemu bawić się w szukanie gustu zlecamy to osobom, które się na tym znają i robią to zawodowo. Dzięki temu nasze mieszkanie jest piękne, urządzone i modne.

pokój szkolny

Pokój dziecka do nauki

aktualności : pokój
Pokój dziecka to miejsce jego zabaw, przyjmowania kolegów, odpoczynku, ale również nauki. Dziecko w wieku szkolnym potrzebuje swojego kącika do nauki, najlepiej żeby to był właśnie jego pokój. W innym pomieszczeniu będzie rozpraszane, na przykład telewizorem jak rodzice będą oglądać, zabawą młodszego brata na dywanie. Nauka to czynność, która wymaga skupienia, koncentracji, dlatego też warto zainwestować w pokój dziecka idealny także do nauki.

garderoba

Garderoba

aktualności : garderoba
To gdzie trzymamy swoje ubrania zależy głownie od tego jakie mamy warunki mieszkaniowe. Kiedy możemy pozwolić sobie na garderobę chętnie ją urządzamy, ponieważ pozwala to nam na „ukrycie” naszych rzeczy. Garderoba oszczędzi nam również czasu na awaryjne sprzątanie kiedy to wpadają niespodziewani goście. To także sposób na uporządkowanie sobie mieszkania.

wynajmowanie miszkania

Wynajmowanie mieszkania

aktualności : sypialnia
Zawsze było to popularne ze względów finansowych, a raczej z braku odpowiedniej sumy do kupienia, zbudowania własnego. Wynajmowanie mieszkania to nie jest taka prosta sprawa, ponieważ możemy się bardzo źle ulokować. Ktoś może powiedzieć, że to żadna filozofia wynająć mieszkanie, a jednak jakaś wiedza jest tutaj bardzo potrzebna.

stylowa sypialnia

Stylowa sypialnia

aktualności : sypialnia
Sypialnia w domu to miejsce, które jest naszym azylem spokoju, odpoczynku i głębokiego zdrowego snu. Dlatego też musimy zadbać o to, aby była ona w takim stylu abyśmy nie czuli się rozdrażnieni, nerwowi. Sypialnia ma spełniać jedną podstawową rolę – pomagać nam odpocząć podczas snu w nocy. Dlatego też sypialnia to przede wszystkim łóżko i….tylko łóżko.

pomysł na salon

Pomysł na salon

aktualności : salon
Kiedy mamy możliwość w naszym mieszkaniu/domu urządzamy specjalne pomieszczenie na salon. Gdzie przyjmujemy gości, odpoczywamy w ciągu dnia, czytamy, oglądamy telewizję, cieszymy się gronem rodzinnym. Salon to miejsce gdzie musi być przytulnie i w jednym konkretnym stylu. Mieszanka stylowa tylko obrzydzi to miejsce. Dlatego należy kupować tylko takie dodatki, które będą pasować do danego stylu jaki lubimy. Wtedy w mieszkaniu i salonie zapanuje harmonia.

zmiana wnętrza

Zmiana wnętrza

aktualności : pokój
Tak, to możliwe. Kiedy pragniemy coś zmienić w naszym mieszkaniu zapożyczamy się, robimy remonty, brudzimy całe podłogi, a później sprzątamy. Nasza zmiana wnętrza trwa tygodniami, ponieważ zatrudnieni ludzie do tego opóźniają go. Tymczasem nasza zmiana wnętrza może być prosta, szybka i bezbolesna, czyli bez remontu. Jak to zrobić?

artystyczne okna

Artystyczne okna

aktualności : zdobienia : okna
Modnie urządzony dom, mieszkanie to marzenie każdej kobiety. Kiedyś nie zwracano na to zbytniej uwagi, może też nie było to aż tak popularne. Teraz nasze mieszkania urządzają dekoratorzy, albo same wymyślamy, wpadamy na różne pomysły. Pomysłowo urządzić możemy praktycznie wszystko, od podłogi po sufit. Okna ozdobione czymś przykuwają uwagę, ale i od razu wnętrze wydaje się inne, bogatsze.

kącik malucha

Kącik malucha

aktualności : dziecko : pokój
Wspaniale jest, kiedy dziecko ma swój pokój, swój kącik malucha gdzie później im starsze może poczuć się panem swojego terytorium. Wtedy też samo zaczyna dbać o porządek w końcu to jego pokój i poczucie obowiązku jest silniejsze niż w innym przypadku. Jednak nie zawsze jest tak jak być powinno i jak byśmy chcieli. Czasami nasz maluch swój kącik ma razem z nami, rodzicami. Jak wtedy urządzić taki pokój dwa w jednym?

Jak urządzić pokój dwulatka?

aktualności : dziecko : pokój
Każde dziecko w pewnym wieku potrzebuje swojego pokoju. Urządzenie takiego pokoju nie jest łatwe. Tym bardziej gdy pociecha jest mała i każdy pomysł rodzica nie musi być dobry dla niego. Więc jak urządzić pokój dziecka? Jaki będzie bezpieczny?

Złote tarasy jako kontrowersyjne dzieło współczesnej architektury

zlote tarasy : architektura
Warszawa w ostatnich latach wygląda jak hala produkcyjna wieżowców i centrów handlowych. Mieszkańcy nie są tym zachwyceni, a poniektórzy uważają, że obecna zabudowa stolicy a zwłaszcza kontrowersyjnego miejsca wokół Dworca Centralnego I Pałacu Kultury i Nauki jest nie dopasowana do architektury miasta

Biennale Architektury Wenecja 2008 - Złoty Lew dla Polaków

architektura : biennale : piątek : trybuś
Jako, że jesteśmy portalem, który chce wiedzieć i przekazać Państwu nowinki ze świata architektury, nie możemy przepuścić okazji, aby nie napisać o ostatnim Biennale Architektury, które odbyło się w Wenecji. Poza tym, nie tylko chcemy pisać o nowinkach, ale również o tym, że jest powód, aby się pochwalić. Ogłaszamy zatem wszem i wobec tym, którzy jeszcze nie słyszeli, ze nasi rodacy otrzymali Złotego Lwa po raz pierwszy w historii tejże profesjonalnej i dostojnej imprezy.

Moda na zakup nieruchomości w Hiszpanii i Bułgarii

nieruchomości hiszpania : nieruchomości bułgaria
Bułgaria i Hiszpania to dwa kraje niby tak podobne a jednak tak odległe. W ostatnich latach zapanowała dość niezwykła (jak na Polskę i Polaków) moda na kupno nieruchomości w jednym z tych dwóch nadmorskich krajów. Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Unia zmienia prawo dotyczące kredytów konsumenckich

kredyty: kredyty zagraniczne : unia europejska
Jeżeli kiedykolwiek kupiłeś telewizor czy pralkę na kredyt powinien zainteresować Cię ten artykuł. Traktuje on o zmianach jakie na rynku kredytowym już wkrótce zajdą. Unia Europejska postanowiła ujednolicić prawo dotyczące tej materii w całej Zjednoczonej Europie. W końcu prawo będzie chroniło konsumenta i może dzięki temu mniej będzie kredytów z setkami gwizdek i ukrytych punktów umowy

Stabilizacja na rynku nieruchomości, czy tylko chwilowy kryzys?

rynek nieruchomości : analiza : kredyty
"Nareszcie" tak zapewne zareagowała część Polaków słysząc że ceny nieruchomości nie szybują już tak szybko. To z czym mięliśmy do czynienia w ostatnich dwóch latach to istny szał. Czasami nieważne było już gdzie i jak byle kupić wymarzone mieszkanie. Ceny wyhamowały, co nie oznacza, że zaczęły spadać.


Platynowe Wiertło

platynowe wiertło : konkurs : firmy budowlane
Platynowe Wiertło to organizowany cyklicznie konkurs promujący najlepszych wykonawców budowlanych na naszym rodzimym rynku. Organizatorem konkurs jest firm Bosh- Elektronarzędzia. 16kwietnia podczas konferencji prasowej w Warszawie oficjalnie rozpoczęła się XIII edycja konkursu.Copyright 2008. All rights reserved.